Prolazimo, bit će 2:0!

Ne brinite za četvrtak, sve će biti ok, evo što donosi esekerski Nostradamus Harry:

Ljudi moji, možda sam lud, ali mene hvata neka euforijica, nervoza, jedva čekam tekmu. Ne znam šta će biti, al znam da ovo mora biti najbolje izdanje istoka u zadnjih ohoho mjeseci… Napisao sam scenarij prije one lude gostujuće utakmice u Eindhovenu, maltene sve pogodio. Prenosim dijelove tog posta od 27.7.2017.:

“Zamislite scenarij. Počinje utakmica. Igrači Osijeka izlaze na ispunjen stadion, huk domaćih navijača, ali bez obzira na to, čuje se na mahove “Kohorta Osijek” i “Vratio, vratio”. Kamerman prikaze 100-tinjak vjernih Slavonaca u gostujućem sektoru. Srce puno…”

“prvih 15 minuta kreće ofenziva na nas gol. Mile i Barac rade lavovski posao. U 20-toj minuti već je sedmi ubacaj iz kuta za PSV. Pa još jedan nakon sto Barac odbija. Sve smo preživjeli. Sredinom poluvremena dolazimo do daha. Evo prilike Muze – preko gola, ufff, to smo morali zabiti. Do kraja se ore po sredini terena. Oni slože stopostotnu šansu iz ničega, Malenica čudesno brani. Panika do pauze, ali izdržali smo! Molimo se da izdržimo do kraja, otvara se/naručuje novo pivo da se smiri živce …”

“Kreće drugo poluvrijeme. Ekipa se diže, Mudrazija sječe njihove napade. Posjed PSVa je preko 60%… Opet kreću agresivno, pogođena je i greda… I to je prošlo!”

“0-1. Euforija, šou! Kamerman pokazuje zagrljene igrače na travi, a onda diže kameru do našeg sektora iznad, gdje u transu luduje 100-ak Kohortaša. Vodimo usred Eindhovena! Ufff sada vatra do kraja. Mile u elementu…Mudrazija uzima jednu loptu, PSV sve baca u napad…Daje Grezdi…Ovaj se rješava njihovog beka i puca iskosa, joooj, pored gola! Mogli smo imati i 2-0! 5 minuta produžetka…Svi su u našem 16ercu…”

” Kraj je utakmice! Zagrljaji momčadi, stožera, čak i Zekic skace, svi trče prema Kohorti…Skačem po sobi… Još ne mogu vjerovati…Slušam “ići ćemo daleko” i “šampioni” kako se ori iz 100 grla u Eindhovenu… Svi zagrljeni…”

Jbt!!!

Čitam ovo ponovno i ne mogu vjerovati. Kakav Nostradamus, kakvi bakrači…

Pa ako ćemo u tom stilu, zamislite sutra ovaj scenarij:

Satima prije utkamice osjeća se nekakva pozitivna atmosfera, vibra u zraku, i vjera u prolazak. Prati se broj prodanih ulaznica, i sada je već jasno da će nas biti puno. Možda to neće biti 10 000, niti 8000, ali 6-7000 nabrijanih i glasnih dolazi! Pred Palaceom se već osjeća pobjeda u zraku. Svi su nabrijani, nema tišine, nema one knedle u grlu.
Pjesma počinje već 15ak minuta prije utakmice nakon što se glasno aplaudiralo našim lavovima, a njihovu legiju stranaca dočekale salve zvižduka. Ima i njih, pun je kavez, glasni su. Preko mikrofona se nabrijava istok, punktovi za vođenje su postavljeni su na više mjesta na tribini, zvučni rat je u tijeku u Gradskom vrtu, odzvanja ulicama.
Lavovi izlaze na teren. Poruka se diže na istoku. Poruka da se ničega ne boje i da im čuvamo leđa. da poginu za taj prolaz.
Utkamica kreće, velika je, ogromna je želja i borba, ali ima nekog grča, ima pritiska. Stvaramo prvu priliku nakon početnog rovarenja, Mance je u šansi ali neeee, ide to preko gola, kakva prilika…Ne čekamo puno, i još jedna prilika za Osijek nošen istokom. Sada puca Laslo iz daljine, blokirano je to, bit će korner, istok u transu. I još jedan dobar skok Mancea, ali ide to pokraj gola, uzdah se prolama istokom, stadionom.
Počinje show istoka i zapada, opustili su grlo i “s druge strane”. U međuvremenu čudo promašuje CSKA. Do kraja još par naših poluprilika, tvrda je utkamica, na poluvrijeme se ide s nulom.
Drugo poluvrijeme je u znaku naše ofanzive, par puta nam zbog toga ostaje puuno prostora natrag, CSKA bježi u kontre, ali spori su to i tromi obrambeni igrači, došli su defanzivno, sve mi to rješavamo u našu korist. Od 50. do 70. minute potpuna dominacija naših, stišćemo, korneri se redaju, sve to čiste njihove tvrđave. I onda, 74. je minuta. Šutalo je ukrao jednu loptu iz rijetkog izlaska CSKA, proslijedio Žaperu koji odmah šalje sjajnu loptu na bok prema Bočkaju, on se ubacuje iskosa prema šesnaestercu, puca iako je mogao dodati povratno Mariću i Manceu u punom šprintu, međutim golman CSKA ne uspjeva ukrotiti udarac, odbija, a lopta se vraća na nogu Manceu koji otresa stopera do sebe i plasira u donji desni kut. Erupcija ludnice na istoku, neviđeno! Svi su u transu, imamo produžetke!!! Nakon gola kreće totlani napad, još jedna šansa, pucao je netom ušli Jugović iz daljine, opet blokirano. Ni iz kuta ništa, čiste njihovi, spašavaju što se spasiti da. Sjeva opasna kontra CSKA, Ivušić to majstorski brani, već su se svi hvatali za glavu. Zatim pokušava Evandro, blokirao je to Majstor, korner je. Opasno je bilo i sada, ali naši iznose. Kreće polukontra, opet to ide na Peru, on malo zastaje, vraća u sredinu. 86. je minuta. Nakon flipera u šesnaestercu, njihov stoper diže loptu koju Mile iz voleja šalje 5 metara iznad grede. Istok se ne predaje!
I onda, kada su neki to možda i najmanje očekivali, Jugović i Laslo iznose loptu, prosljeđuju Šorši koji ne oklijeva, ubacuje se iskosa i puca- novi je korner. Nabacuje Bočkaj, Marić je na lopti, puca, u gužvi je to odbijeno. U tom trenu na isotku ludnica, svi dižu ruke, skaču. Ruka! Mora to biti penal. I je! Penal je. O,onaj trneutak kada nakon kratkog nećkanja pokazuje na bijelu točku. Uffff….ufff…par minuta je do kraja. Ima li boljeg trenutko za povesti 2-0 i proći!!! Kaos na istoku a ujedno i strašna nervoza, ljudi se okreću, ne mogu gledati. Mariš uzima loptu u svoje ruke. Procjenjujemo da je nervozna, duže namješta loptu, okreće se, vraća nazad. Sudac daje znak. Marić odmjerava par skeundi, lagano se primiče, važe, a onda opali po zemlji u lijevi kut, ufffff, bio je na lopti golman ali ona ulazi maltene u malu mrežicu i to je GOOOL! 2-0 je! Uhhhh! Kakava ludnica je na stadionu, totalni muk među navijačima CSKA…

…dalje vam ostavljam da samo razmišljate, što bi bilo poslije, kako bi ovo bilo lijepo.