Bravo! Osijek – Hajduk 2:1

fotografija: Sib.hr

Velika pobjeda protiv Hajduka na 70. rođendan Kluba! Evo dva komentara navijača:

Harry_Mata_Harry:

“Uh, odakle početi…Čekao sam da se prvotni dojmovi malo slegnu.
Sa sigurnošću mogu reći kako mi današnja pobjeda pripada u kategoriju dražih u životu. Cmoljavo vrijeme, niakav dan, nikakva podloga za nogometni praznik što se tiče vremenskih uvjeta. Pa ako hoćete, i privatno mi protekli vikend nije bio jedan od onih boljih. No dobro.
I onda se dogodi ovo što se dogodi. Naboj utakmice mogao se osjetiti već puno prije stadiona, na putu prema istoku, prolazeći Wilsonovom ulicom gotovo sat vremena prije početka, ljudi su se skupljali, dio je navijao u obližnjim kafićima. Ulazak na tribinu pola sata ranije, kiša pada ali mjesto na istoku je nezamjenjivo. Skupilo se za moje pojmove jako puno ljudi u odnosu na takav dan i termin. Moram spomenuti i Torcidu, ipak je to i navijački derbi, koja je došlo vjerojatno u svom rekordnom broju, kao i Armada posljednji put.
Naša dominacija u prvih 15 minuta, od samog početka bilo je jasno u kojem će smjeru ići utakmica. Rekao sam prijatelju da će biti 2 ili 3-0 za nas. Na kraju 2-1, iako je meni još uvijek onih 2-0 u glavi.
Izdvojit ću nekoliko imena i momenata:
Benedik Mioč- apsolutno igrač utakmice. Brz, pokretljiv, prodoran, svaka lopta u sredini je bila njegova, kako je Luka spomenuo, svakako reprezentativni kadar u bližoj budućnosti.
Josip Knežević – Joka se, nadam se na dulje vrijeme, ”vratioooo, vratiooo”- odličan prodor u 16m sredinom drugog poluvremena (mislim nakon naših 1-0), a i ona lopta koju je čini mi se u nastavku akcije Boban spustio Ejupiju i prvim minutama, odličan ubačaj. Grizao je kao što već dugo do sada nije.
Boban do izlaska, Aljo standardno- iskonski vođa. Ona glava na kopačku u Rijeci je nešto neprocjenivo.
Matasov povratak: bravo!
Gdje nastaviti?
Eksplozija radosti nakon golova, ”trpaj sirotinju” dok nikad brojniji tovari šute i gledaju u pod, ”Ići ćemo daleko” prije kraja utakmice kada je pola zapada pognute glave odlazilo prema izlazu, ”ajmo zapad, ajmo sjever” u trenucima kada su na terenu izgledali kao 11 panjeva koji nemaju što tražiti protiv Osijeka- parafrazirat ću njih samo, ma ‘ko to more platit’ ‘
Koreografija za 70. rođendan, žao mi je samo što je dio ljudi istu počeo spuštati malo ranije, ali to je sitnica.
Dječak od cca 5 godina na ogradi kojemu Borna pozitivno šokiran prilazi i sam mu nudi dres…
I kao šlag na tortu eurofija nakon utakmice, onaj osjećaj kada jednostavno ne daš igračima u svlačionicu, i kada svaki nekontrolirani zagrljaj, svaki usklik ”ajmo, jače!”, svaki dlan i svaki glas pričaju već 70 godina dugu priču o ljubavi grupe ljudi s jedne istočne tribine, na jednom stadionu u jednom gradu, koji nikada neće odustati od svog voljenog kluba!
Dame i gospodo, svi koji ste bili dio ovoga, naklon do poda!”

SamoOsijek:

“Kako je lijepo pisati dojmove nakon pobjede!
Prije svega, čestitke treneru Zekiću, stručnom stožeru i naravno nama navijačima koji smo došli usprkos groznom vremenu.
Potpuno zaslužena pobjeda nad izravnim konkurentom za treću poziciju.
Jako sam zadovoljan što je pobjeda došla uz vrlo dobru igru. Igra je imala glavu i rep. Bili smo organizirani, većinu utakmice smo dobro stajali na terenu. Posebno mi se svidio posjed lopte i dominacija na terenu koja je došla iz tog posjeda. Istaknuo bi da posjed nije bio, kao inače, između naše zadnje linije već se uvijek tražilo riješenje prema naprijed. I posebno pohvalno posjed lopte na suparničkoj polovici i najvažnije pred njihovim golom. Napadi su bili organizirani sa ciljem da iskoristimo njihove loše strane. Presing je bio bolji nego inače i brzo vraćanje lopte u naš posjed nakon što smo ju izgubili. Uglavnom, jako mi se svidjela naša igra.
Posebno bi istaknuo koliko djelujemo bolje i organiziranije kad je Aljo na zadnjem veznom. Neusporedivo bolje nego kad je na toj poziciji Lesjak, Lukić ili netko treći. Sigurniji je na lopti, ima bolji pregled igre, sigurniji pas. Da ne govorim koliko znači u agresivnosti, usmjeravanju igrača, autoritetu… Mislim da smo puno bolja ekipa kad je Aljo na poziciji zadnjeg veznog i nadam se da će Zekić to shvatiti.
Od igrača bi, osim Alje, istaknuo Matasa koji je odigrao odličnu utakmicu kako u obrani tako i prema naprijed. Mioč je odigrao jako dobro. Ejupija sa golovima ne treba posebno isticati. Lopa je već standardno dobar. Drago mi je da su Barišić i Knežević odigrali puno bolje nego što su igrali u zadnje vrijeme.
Od negativnih stari, istaknuo ni nepotrebno primljen gol u zadnjim sekundama utakmice. Druga stvar, mislim da smo mogli uz malo više koncentracije u zadnjih 20 minuta unakaziti Hajduk. Ionako spora im obrana, izašla je jako visoko i uz dobar pas mogli smo više puta doći u izgledne gol šanse. I treće, smetao me jako veliki broj zaleđa naših igrača. Pogotovo me to smetalo kod krilnih i bočnih igrača koji imaju cijelu liniju obrane pred sobom i mogu uz male korekcije svog postavljanja izbjeći zaleđa.
Uglavnom, jako sam zadovoljan kako pobjedom tako i našom igrom.”